Latvijas parabobslejisti un paraskeletonisti apliecina sevi pasaulē

Piektdien, 23. janvārī, Īglsā, Austrijā notika Pasaules kausa izcīņas pirmais posms parabobslejā un paraskeletonā. Augstākās vietas no Latvijas sportistiem izcīnīja Lauris Zutis – piektā vieta parabobslejā un Alvis Zembergs - piektā vieta paraskeletonā, informēja Latvijas komandas trenere Vita Kotāne.
 
Parabobslejā startēja 17 piloti no Austrālijas, Amerikas, Austrijas, Lielbritānijas, Spānijas, Vācijas, Kanādas, Šveices un Latvijas. Latviju pārstāvēja Alvils Brants (Jūrmala), Matīss Zvaigzne (Sigulda), Lauris Zutis (Talsi). Laurim – piektā vieta, Matīsam – sestā vieta pēc kritiena, bet Alvilam – vienpadsmitā.

Sportisti startē ar monobobsleja kamanām. Braucēja svars kopā ar kamanām nedrīkst pārsniegt 280 kg. Parabobslejā piedalās dalībnieki ar muguras smadzeņu bojājumiem un kāju amputācijām. Uzvarētājus nosaka pēc veiktajiem diviem braucieniem.

Skeletonā Alvis Zembergs no Rīgas startēja kopā ar sportistiem no Amerikas un Lielbritānijas, un izcīnīja piekto vietu. 
Skeletonā kopā startē vīrieši un sievietes. Uzvarētāju nosaka pēc veiktajiem diviem braucieniem.

Nākamnedēļ Šveicē, dabīgajā ledus trasē Sanktmoricā notiks nākamais Pasaules kausa posms, pēc kura noskaidros uzvarētājus kopvērtējumā. 

"Šis ir liels mūsu paralimpisko sportistu panākums, tik tehniski sarežģītā sporta veidā, sacenšoties ar pasaules lielvalstu dalībniekiem, kur tiek piedāvātas daudz lielākas iespējas trenēties un sacensties. Paldies visiem, kuri mūs atbalstīja," sacīja Vita Kotāne, Latvijas paralimpiskās komandas trenere.