Latvijas parabobslejists Matīss Zvaigzne izcīna otro vietu Pasaules kausa posmā

Sestdien Šveicē, Sanktmoricas trasē Pasaules kausa izcīņas otrā posma sacensībās parabobslejā Latvijas sportists Matīss Zvaizgne ieguva otro vietu, portālu "ActiveWheels.lv" informēja Latvijas parabobsleja un paraskeletona komanda.
 
Sacensībās piedalījās 18 sportisti no Austrālijas, Nīderlandes, Vācijas, Šveices, ASV, Kanādas un Lielbritānijas. Latviju pārstāvēja trīs parabobslejisti – Alvils Brants, Lauris Zutis un Matīss Zvaigzne.
 
Sacensībās uzvarēja Džeisons Sturms (ASV), otro vietu izcīnīja Latvijas pārstāvis Matīss Zvaigzne, trešais bija Lonijs Bisonē (Kanāda). Pārējie latvieši finišēja ceturtajā un astotajā vietā - attiecīgi Lauris Zutis un Alvils Brants. Kopvērtējumā no Latvijas sportistiem augstāko vietu ieguvis Lauris Zutis – ceturto.
 
Komandas treneri ir Vita Kotāne un Kristaps Kotāns. Pēc sacensībām Vita Kotāne atzina, ka Zvaigzne uzvarēja "fantastiski spraigā cīņā".
 
"Arī abi pārējie mūsu sportisti startēja ar atdevi un labu rezultātu. Esam priecīgi, ka mums izveidojusies spēcīga un draudzīga starptautiska varonīgu, vīrišķīgu atlētu komanda," viņa sacīja. Kotāne norādīja, ka komandas mērķis ir startēt nākamgad pasaules čempionātā Sanktmoricā, bet galvenais uzdevums – panākt parabobsleja un paraskeletona iekļaušanu paralimpiskajās spēlēs Korejā.
 
"Sportisti ir izraisījuši milzīgu Sanktmoricas iedzīvotāju un viesu interesi un apbrīnu. Parabobslejs ir patiesi emocionāls, īstais sporta veids vīriešiem, kuri traumu, negadījumu vai kara ievainojumu dēļ ir spiesti izmantot ratiņkrēslu vai kāju protēzes. Pasaules kausa sacensības organizēja neliela starptautiska palīgu un mehāniķu komanda latvieša Kristapa Kotāna vadībā. Viss izdevās lieliski, sportistiem tika radīti komfortabli apstākļi, un rīkotāji saņēma patiesus cieņas apliecinājumus par paveikto, kā arī šīs, pasaules populārākās trases, darbinieku atzinību.
 
Šis ir liels, profesionāls solis uz priekšu paralimpiskā bobsleja jeb monoboba attīstībā pasaulē, un esam gandarīti, ka esam šīs idejas aizsācēji pasaulē, kuru citas valstis ļoti atbalsta. Esam arī priecīgi par to, ka esam Latvijas Bobsleja federācijas biedri, un tā mūs atbalsta, dodot iespēju līdzdarboties tik nozīmīgajā šīs sporta disciplīnas attīstības procesā," sacīja trenere.