Pajūgu braukšanā iesaista cilvēkus ar īpašām vajadzībām

Ķekavas novada iedzīvotāji  Eduards un Zane Krūmiņi, kuri ir arī biedrības "Zelta rati" dibinātāji, šīs vasaras laikā sākuši īstenot vienu no savām iecerēm, kas saistīta ar pajūgu braukšanas sporta popularizēšanu Latvijā, proti, iesaistīt šajā aizraujošajā  un azartiskajā sporta veidā cilvēkus ar īpašām vajadzībām.
 
Ideja par to, ka zirgu ratus patstāvīgi vadīt  var cilvēki ar kustību traucējumiem, radās konsultējoties ar pieredzējušiem sportistiem un skatoties internetā  sacensību ierakstus, kuros redzams, ka ārzemēs  šīs grupas cilvēki brauc pat  augsta līmeņa sacensībās. Šī gada marta mēnesī  biedrība "Zelta rati" piedalījās Ķekavas novadā izsludinātajā konkursā NVO organizācijām ar  projektu  "Personu ar īpašām vajadzībām iesaistīšana pajūgu braukšanas sportā". Projektā bija paredzēts iegādāties  aizsargķiveres, muguras sargus un uztaisīt uzbrauktuvi – rampu cilvēkiem, kuri pārvietojas ratiņkrēslā vai tiem, kuriem ir problemātiski iekāpt ratos no zemes. Apzinot dažādas organizācijas, kuras darbojas ar šīs grupas cilvēkiem, interese par šādu aktīvu laika pavadīšanas iespēju bija liela. Projektā paredzēto darbu izpildes laikā, biedrības "Zelta rati" pārstāve Zane Krūmiņa tikās ar invalīdu biedrību "Vigor", "Optimists", "Apeirons", Ķekavas novada sociālās nodaļas "Dienas centra" klientiem un vadību pārstāvjiem.  25. maijā, 2.augustā un 4.septembrī tika noorganizēti trīs  semināri, kuru mērķis bija informēt cilvēkus ar īpašam vajadzībām par pajūgu braukšanu gan kā sporta veidu, gan kā iespēju lietderīgi un veselīgi pavadīt brīvo laiku. Jāatzīst, ka nodarbību laikā visi guva patīkami satraucošas emocijas, jo iespēja  vadīt pajūgu tika dota katram. Braukšanas laikā blakus  jaunajiem kučieriem sēdēja pieredzējis braucējs, kurš sekoja līdzi  roku darbībai un palīdzēja novērst kļūdas.
  
Kā vienu no saviem mērķiem biedrības "Zelta rati" biedri Zane un Eduards Krūmiņi izvirzījuši sagatavot vismaz vienu ekipāžu, kuras braucējs ir cilvēks ar kustību traucējumiem un, kurš nākamajā sacensību sezonā varētu sekmīgi startēt pajūgu braukšanas sporta sacensībās Latvijā.
 
Tiek piedāvāta iespēja, cilvēkiem ar kustību traucējumiem gadu trennēties bez maksas. Sīkāka informācija pie Zanes Krūmiņas tel. 29400521 zeltarati@inbox.lv