Turnīrs "Golfs bez robežām" 5. septembrī

Latvijā attīstoties adaptīvā golfa pilotprojektam ar sociāli integrējošu mērķi iesaistīt spēlē cilvēkus, kam kustību traucējumu dēļ nepieciešamas pielāgotas fiziskās aktivitātes, Tukuma golfa kluba laukumā "Odiņi" 5.septembrī jau otro gadu notiks turnīrs "Golfs bez robežām". Turnīrā būs pārstāvēti spēlētāji no Rīgas, Liepājas un Jūrmalas. 

Adaptīvā golfa spēlētāji ir piedalījušies pielāgotā golfa programmā Vaivaru rehabilitācijas centrā (VSIA NRC “Vaivari”), Liepājas Neredzīgo biedrībā, kā arī Tukuma golfa klubā "Odiņi" un „Davis Golf Style Academy” apmācību laukumā Jaunmārupē. 

Sociālās iekļaušanas veicināšanai turnīrā dalībnieki būs jauktos pāros - adaptīvā golfa spēlētājs duetā ar Latvijas junioru izlases golferi. Tas veicina iesaistīto dalībnieku motivāciju sportā, kā arī junioru spēlētājiem parāda, kādus rezultātus var sasniegt, aktīvi nodarbojoties ar pielāgotām fiziskām aktivitātēm.

Latvijas Golfa federācijas ģenerālsekretāre Aiga Nesaule: "Programmas pamatā ir sociālās iekļaušanas princips ar uzsvaru uz aktivitātes apmācību un tās pielietojamību ikdienā, elastīgi respektējot katras iesaistītās personas fizisko, garīgo un emocionālo stāvokli. Aktivitāte palīdz dalībniekiem iejusties gan vietējos, gan starptautiskos pasākumos, kā arī to organizēšanā."

Pašlaik adaptīvā golfa programmā pastāvīgi nodarbojas 10 pieaugušie un trīs bērni, neskaitot viņu palīgus un asistentus. Bērniem šogad ir izveidota arī atsevišķa disciplīna - precīzākais sitiens. Programmā iesaistītie dalībnieki gūst pieredzi no Latvijas Golfa federācijas treneriem, pieredzējušajiem adaptīvā golfa spēlētājiem, kā arī terapeitiem.
Pērnvasar Latvijas Golfa federācija sadarbībā ar VSIA NRC “Vaivari” sāka pilotprojektu, kurā iesaistījās arī Latvijas golfa izlases treneris Kevin Flynn. Ar pasaules golfa jumtorganizācijas R&A atbalstu viņš konsultēja speciālistus, kā arī intersentus, kuri vēlējās rehabilitācijas procesā iesaistīties golfa aktivitātēs, lai veicinātu atveseļošanos. Savukārt, pateicoties ergoterapeita Filipa Bernadska nesavtīgajam darbam, adaptīvais golfs kļuva par pieejamu un dalībniekiem saprotamu sportisku aktivitāti.

Adaptīvā golfa kustība apvieno cilvēkus, kas tic saviem spēkiem un pēc dažādiem dzīves pavērsieniem atraduši golfā sporta veidu, kurā jūtas brīvi un iederīgi, kā arī jauniešus, kas golfā pirmos soļus spēruši jau bērnībā un tiecas gūt panākumus augstu sasniegumu sportā. 

Turnīru „Golfs bez robežām” atbalsta: Latvijas Golfa federācija, golfa laukums "Odiņi", Latvijas Muguras smadzeņu bojājumu biedrība, restorāns 36.Line, Graci Musli, SIA Signum, Rīgas, Jūrmalas, Liepājas un Tukuma dome.

Pasākuma programma:
15:00 – Atklāšana
15:10 – Komandu izloze
15:20 – Iesildīšanās treneru un terapeitu uzraudzībā
15:45 – Turnīra sākums
18:00 – Konkurss “Tālākais sitiens”
18:30 – Konkurss “Tuvākais sitiens”
19:00 – Apbalvošana

Balvas “Juburu Malozi” pasniegšana – īpaša pagodinājuma balva par 
atbalstu dzīves smagākajos brīžos

- Adaptive Golf Latvia spēlētāji demonstrēs divu gadu laikā sasniegto rezultātu un motives jaunos dalībniekus;
- Latvijas junioru izlases golfa spēlētāji pāru spēlē neļaus atslābināties un motives dalībniekus tiekties pēc labāka rezultāta;
- Latvijas Golfa federācijas treneri, fizioterapeiti un ergoterapeiti pilnveidos katra interesenta iemaņas golfa spēlē.