Ar sportu uz veselību 2023

26. augustā NRC “Vaivari” teritorijā, neskatoties uz nelabvelīgiem laikapstākļiem, norisinājās īpašs un iedvesmojošs pasākums - Centra “Vaivari” attīstības fonda un Latvijas Muguras smadzeņu bojājumu biedrības rīkotā sporta aktivitāšu diena “Ar sportu uz veselību 2023”. Pasākumu veidoja dažādas sadarbības partneru organizācijas, tostarp NRC “Vaivari”, Bērnu un Jauniešu Para Sporta Apvienība, kā arī citi atbalstītāji.
 

Pasākumā piedalījās 81 dalībnieks, personas ar kustību traucējumiem, kuri ikdienā izmanto riteņkrēslu, kā arī viņu asistenti un ģimenes locekļi. Tāpat pasākumā piedalījās NRC “Vaivari”’ pacienti. Pasākums tika veltīts personām ar kustību traucējumiem, kuras ikdienā lieto riteņkrēslus, piedāvājot viņiem izcilu iespēju aktīvi piedalīties sportiskās un veselību veicinošās aktivitātēs. Pasākuma mērķis bija veicināt līdzdalību aktīvajā dzīvē, paplašinot viņu sociālās, veselību veicinošās un fiziskās prasmes. Uz pasākumu bija ieradušies kolēģi no Haapsalu rehabilitācijas centra, Oslo Sunnaas fonda, kuri atdzinīgi novērtēja NRC “Vaivari” izveidoto riteņkrēsla vadīšanas prasmju apgūšanas laukumu un novadīja aktivitāti, kā arī lekciju par riteņkrēsla vadīšanu, pārvarot šķēršļus.


Dalībnieki varēja izmēģināt spēkus pielāgotās fiziskās aktivitātes - adaptīvajā golfā, galda tenisā, un citās.Tā pat varēja nopietni sacensties ritenkrēsla vadīšanas veiklībā īpaši izveidotā trasē, kuru izveidoja un sniedza paraugdemonstrējumus viesi no Norvēģijas. Ikkatram bija iespēja pārbaudīt savas spējas, baudīt sporta prieku, vienlaikus saņemot padomus, kā uzlabot veselību un fizisko formu. Kanisterpeitu vaditā aktivitātē bija iespēja darboties ar suņiem, kas veicina sociālās iemaņas un fiziska stāvokļa uzlabošanās. Dalībniekiem bija iespēja dalīties pieredzē un iegūt jaunus kontaktus, draugus, kas kopā veicināja gan sporta prieku, gan sociālo saikni.


Pateicoties Latvijas Zobu Higiēnistu asociācijai, dalībniekiem bija iespēja uzzināt jaunāko informāciju par zobu kopšanu un noskaidrot dalībniekiem interesējošo jautājumus. 


Sporta dienas dalībniekiem bija iespējas apskatīt un izmēģināt dažādu ražotāju tehniskos palīglīdzekļus, kurus piedāvā uzņēmumi SIA Kanins un SIA Unihaus.


Pasākuma dalībnieki tika apbalvoti par sniegumu aktivitātēs, kā arī piedalījās lielajā loterijā, kur izlozējām atbalstītāju sagadātas dāvanas.


Pasākums tika noslēgts ar kopīgu deju. Mārtiņa Etkina vādībā pasākuma laikā dalībniekiem bija iespēja apgūt dažas ratiņdeju iemaņas, kuras realizējās nelielā flashmobā “Es izjāju prūšu zemi”.

Foto no pasākuma


Ceram, ka šis pasākums radīs dalībniekiem vēlmi aktīvāk iesaistīties sporta aktivitātēs arī ikdienā. Pasākums sports uz veselību ir tikai maza daļa no aktīvās rehabilitācijas programmas, kas nākotnē tiks īstenota, lai veicinātu personu līdzdalību sabiedrībā. 


Pateicamies brīvprātīgajiem, kuri piedalījās pasākuma organizēšanā un vadīšanā! Pateicamies par atbalstu: fondam “Tavs Atbalsts”, ”NRC “Vaivari”, Bērnu un Jauniešu Para Sporta Apvienība, Jūrmalas Domei, Swixx BioPharma Baltijas GM, SIA “Venden”, “Silvanols”, SIA “TZMO Latvija”, SIA “Baltmedika”, Latvijas Zobu Higiēnistu asociācija, Haapsalu Neurological rehabilitation Centre, Sunnaas foudation,  SIA “UNIHAUS”, SIA “Fysioline”, SIA “KANINS”, Žurnāls “Klubs” un “Ieva”, “Colgate”.