Tukuma pusē atzīmēs adaptīvā golfa dzimšanas dienu!

Šovasar pirmo reizi Latvijā īsteno adaptīvā golfa pilotprojektu ar sociāli integrējošu mērķi iesaistīt spēlē cilvēkus, kam kustību traucējumu dēļ nepieciešamas pielāgotas fiziskās aktivitātes. Atzīmējot adaptīvā golfa Latvijā dzimšanas dienu, sestdien, 12.septembrī Tukuma golfa kluba laukumā "Odiņi" notiks turnīrs "Golfs bez robežām". 
 
Vasaras sākumā Latvijas Golfa federācija sadarbībā ar Vaivaru rehabilitācijas centru (VSIA NRC “Vaivari”) sāka pilotprojektu, kur līdzās citiem idejas aktīviem virzītājiem iesaistījās arī Latvijas golfa izlases treneris Kevin Flynn. Ar pasaules golfa jumtorganizācijas R&A atbalstu viņš konsultēja speciālistus, kā arī cilvēkus, kuri vēlējās rehabilitācijas procesā iesaistīties golfa aktivitātēs, lai veicinātu atveseļošanos.

Pateicoties Vaivaru rehabilitācijas centra ergoterapeita Filipa Bernadska nesavtīgajam darbam, golfs ir kļuvis par pieejamu sporta veidu un nodarbības regulāri notiek ne tikai rehabilitācijas centrā, bet arī "Odiņu" golfa laukumā.

Ergoterapeits Filips Bernadskis: “Golfa aktivitātēs persona trenē ķermeņa līdzsvaru un koordināciju, kā arī slodzes izturības palielināšanu. Savukārt grupu nodarbības uzlabo komunikācijas spējas un veic atbalsta grupas lomu personām, kam nepieciešama motivācija aktīvai un veselīgai dzīvei.”

Lai veicinātu adaptīvajā golfā iesaistīto spēlētāju turpmāku motivāciju un palīdzētu sajust īstu turnīra gaisotni, "Odiņu" golfa laukumā risināsies sacensības „Golfs bez robežām”, kurās būs iesaistīti arī Latvijas junioru izlases spēlētāji. Ar TV24 atbalstu turnīrā notiks filmēšana laukumā, kas ļaus sekot līdzi notikumiem gan pasākuma apmeklētājiem, gan televīzijas skatītājiem. 
 
Pasākums apvienos cilvēkus, kas tic saviem spēkiem un pēc dažādiem dzīves pavērsieniem atraduši golfā sporta veidu, kurā jūtas brīvi un iederīgi, kā arī jauniešus, kas golfā pirmos soļus spēruši jau bērnībā un tiecas gūt panākumus augstu sasniegumu sportā. Savukārt interesentiem, kas vēlēsies iesaistīties adaptīvajā golfā, būs iespēja izmēģināt spēli un tikties ar treneriem un golfa spēlētājiem. 

Ļoti būtiska pasākumā ir sociālā integrācija, jo tiek apvienotas gan atšķirīgas vecuma grupas – pieaugušie un bērni, gan pēc veselības stāvokļa dažādi dalībnieki. Bērni vēl tikai sāk apgūt veselīga dzīvesveida ieradumus, savukārt pieaugušajiem pēc kāda negadījuma nepieciešams pastiprināti veikt fiziskus vingrinājumus.

Zīmīgi, ka turnīrā piedalīsies gan personas ar kustību traucējumiem, gan golfu spēlējošie juniori, kuru mērķis ir augstu sasniegumu sports. Adaptīvā golfa dzimšanas dienā spēlētājiem ar kustību traucējumiem būs iespēja parādīt vasaras garumā apgūtās golfa spēles prasmes. Sacensības notiks komandās - katrs dalībnieks ar kustību traucējumiem spēlēs pārī ar junioru un dos savu ieguldījumu labam rezultātam.

Turnīru „Golfs bez robežām” atbalsta: Latvijas Golfa federācija, golfa laukums "Odiņi", restorāns 36. line, SIA Signum, Tukuma dome un VentEko.

Informatīvais atbalstītājs: TV24
 
Turnīrs “Golfs bez robežām”
Plkst. 11.00 – 11.15 Atklāšana GK Odiņi
Plkst. 11:15 – 11.30 Komandu izloze
Plkst. 11.30 – 12.00 Iesildīšanās pāros treneru un terapeitu uzraudzībā
Plkst. 12.00 – 14.00 Turnīra sākums
Plkst. 14.00 – Konkurss “Tuvākais trāpījums”
Plkst. 14.30 – Konkurss “Tālākais sitiens”
Plkst. 15.00 - Apbalvošana